Hiddink: Brakowało nam dokładności

Chelsea FC pokonała w niedzielę trzecioligowe Scunthorpe United 2:0 w trzeciej rundzie FA Cup. Menedżer „The Blues”, Guus Hiddink powiedział po meczu, że jego zespół ma przed sobą jeszcze sporo pracy.

– Nie spodziewaliśmy się łatwego spotkania i rzeczywiście tak było. Przez początkowe 20-25 minut graliśmy dobrze, stosując wysoki pressing. Zdobyliśmy pięknego gola, ale później zaczęło brakować nam dokładności – przyznał Holender cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

– Przy stanie 1:0 rywale cały czas byli w grze. Stwarzali duże zagrożenie z rzutów rożnych i wolnych, przez co nieco drżeliśmy o wynik. W drugiej połowie zagraliśmy słabiej, dlatego musimy się poprawić – dodał.

– To zawsze są trudne mecze, a Scunthorpe grało, jakby znalazło się w finale. Uzyskanie awansu do następnej rundy było dla nas niezwykle ważne – podsumował.

W najbliższą środę „The Blues” zagrają u siebie z West Bromwich Albion w ramach 21. kolejki Premier League. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 20:45.