Irlandia: Elliot nie pojedzie na Euro

Bramkarz Newcastle United, Rob Elliot nie będzie mógł wystąpić w mistrzostwach Europy. Irlandczyk zmaga się z kontuzją więzadeł krzyżowych w prawym kolanie i będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy – poinformowano na stronie internetowej jego klubu.

– Ten uraz przytrafił mi się w ciągu sekundy. Wyszedłem do dośrodkowania i chciałem złapać piłkę, tak jak to robiłem setki razy podczas treningów czy meczów. Tym razem poczułem jednak ból i złapałem się za kolano. Gdy okazało się, że to więzadła krzyżowe, do moich oczu napłynęły łzy. Zdałem sobie sprawę, że oznacza to dla mnie koniec sezonu i marzeń o występie na Euro. Chcę jednak zostawić to już za sobą i skupić się na pozytywach – powiedział Elliot.

Golkiper „Srok” kontuzji doznał podczas wtorkowego spotkania towarzyskiego ze Słowacją. W 16. minucie gry jego miejsce na boisku zajął Darren Randolph. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Pod nieobecność Elliota o miejsce w składzie Newcastle będą rywalizowali Karl Darlow i Freddie Woodman. Inny bramkarz, Tim Krul również zmaga się z urazem kolana.