Irwin: Darmian wróci do podstawowego składu

Były irlandzki piłkarz, Denis Irwin wyraził nadzieję, że Matteo Darmian wkrótce wróci do swojej optymalnej formy i odniesie sukces w Manchesterze United. 25-letni obrońca dołączył do drużyny „Czerwonych Diabłów” podczas letniego okienka transferowego i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, jednak w ostatnich tygodniach stracił je na rzecz Ashley’a Younga.

– Darmian przeszedł na Old Trafford i grał fantastycznie. Czasami jednak traci się motywację, kiedy przywyknie się do Premier League – powiedział Irwin w rozmowie z „Manchester Evening News”.

– Matteo ma konkurencję w postaci Ashley’a Younga, który na prawej obronie radzi sobie znakomicie. Nie wiem, czy Anglik widzi się bardziej w roli skrzydłowego, ale w meczu z Crystal Palace grał naprawdę bardzo dobrze – dodał.

– Jestem przekonany, że Darmian znowu zacznie walczyć o występy w podstawowej jedenastce. Kiedy zmienił klub, musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości. W Anglii panuje odmienny klimat, jest inna kultura i inaczej gra się w piłkę. Czasami przerwa w grze może odnieść pozytywny skutek. Myślę, że po tym wszystkim wróci silniejszy – podsumował.