ISL: Friedrich dał wygraną Mumbai City

Mumbai City pokonało u siebie Atletico de Kolkata 2:1 (1:0) w jedynym niedzielnym spotkaniu zamykającym zmagania 13. kolejki hinduskiej Indian Super League.

Gospodarze, w szeregach których ponad godzinę przebywał na boisku Nicolas Anelka, pięć minut przed przerwą objęli prowadzenie po trafieniu Ralte. Kwadrans po zmianie stron wyrównał jednak Sahni. Zwycięskiego gola zdobył kwadrans przed końcowym gwizdkiem Niemiec Manuel Friedrich.

Dzięki tej wygranej ekipa z Bombaju opuściła ostatnie miejsce w tabeli i przed ostatnią serią rundy zasadniczej zachowała szanse na awans do fazy play off. Ekipa z Kalkuty mimo trzeciej porażki w sezonie zachowała trzecie miejsce.

Indian Super League składa się z ośmiu drużyn, które grając systemem każdy z każdym i fazą play off z udziałem czterech najlepszych zespołów, do połowy grudnia wyłonią historycznego pierwszego mistrza Indii.