ISL: Obrońcy tytułu rozbici w półfinale

Chennaiyin FC wygrał u siebie z broniącym tytułu Atletico de Kolkata 3:0 (1:0) w drugim półfinałowym spotkaniu rozgrywek hinduskiej Indian Super League. Rewanż w tej parze odbędzie się w najbliższą środę.

Na murawie Jawaharlal Nehru Stadium w Chennai prowadzenie gospodarzom dał siedem minut przed przerwą Brazylijczyk Bruno Pelissari.

Dwanaście minut po zmianie stron podwyższył Jeje Lalpekhlua, a po kolejnych jedenastu minutach wynik konfrontacji ustalił Kolumbijczyk Stiven Mendoza. Takie zwycięstwo daje podopiecznym Marco Materazziego komfort przed starciem rewanżowym w Kalkucie.

To dopiero druga edycja rozgrywek Indian Super League. Podobnie jak przed rokiem rywalizowało w niej osiem drużyn. Po rundzie zasadniczej rozgrywanej systemem każdy z każdym wyłoniono czterech półfinalistów, którzy w walce o finał rozgrywają między sobą mecz i rewanż.