ISL: Podopieczni Zico zagrają o tytuł

FC Goa rozbił u siebie Delhi Dynamos 3:0 (2:0) w rewanżowym spotkaniu półfinałowym hinduskiej Indian Super League.

„The Gaurs” zagrają w ten sposób w finale, bowiem w pierwszym starciu ulegli podopiecznym Roberto Carlosa tylko 0:1.

W drugiej konfrontacji na Jawarharlal Nehru Stadium w Margao drużyna dowodzona przez Zico odrobiła straty z nawiązką już w pierwszej połowie, kiedy to do siatki przyjezdnych trafiali Hiszpan Jofre i Brazylijczyk Rafael Coelho. Sześć minut przed końcem okazałe zwycięstwo i awans do finału przypieczętował Omagbemi Dudu.

Rywalem FC Goa w finale będzie Chennaiyin FC lub broniące tytułu Atletico de Kolkata.

To dopiero druga edycja rozgrywek Indian Super League. Podobnie jak przed rokiem rywalizowało w niej osiem drużyn. Po rundzie zasadniczej rozgrywanej systemem każdy z każdym wyłoniono czterech półfinalistów, którzy w walce o finał rozgrywają między sobą mecz i rewanż.