Ivan Perisić: Dziękuję Włochom za pomoc

Skrzydłowy Interu Mediolan, Ivan Perisić podziękował wszystkim zawodnikom reprezentacji Włoch za zaangażowanie do samego końca, dzięki któremu Chorwacja bezpośrednio awansowała na Euro 2016.

Chorwaci pokonali w ostatnim meczu kwalifikacji na wyjeździe Maltę 1:0 (1:0), a Azzurrich mimo, iż przegrywali do przerwy z Norwegią 0:1 to w ostatecznym rozrachunku pokonali drużynę prowadzoną przez Per-Mathiasa Hogmo 2:1.

Ewentualne punkty w tym starciu skandynawskiej drużyny zagwarantowałoby jej bezpośredni awans do turnieju finałowego. Bramki dla Włochów strzelali w ostatnim kwadransie gry odpowiednio Alessandro Florenzi oraz Graziano Pelle.

– Zmierzyliśmy się z trudnym, naprawdę trudnym zadaniem – powiedział tuż po spotkaniu Ivan Perisić, cytowany przez „Football Italia”.

– Bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz. W efekcie mieliśmy trzy, cztery klarowne okazje. To wstyd, że nie potrafiliśmy zamienić ich na gole. Wówczas zdecydowanie szybciej zagwarantowalibyśmy sobie trzy punkty – kontynuował.

– Ostatnie dziesięć minut było dla nas bardzo ciężkie, bowiem wiedzieliśmy, iż w Rzymie utrzymuje się remis. Dla naszej kadry priorytetem był awans na mistrzostwa Europy, teraz mamy sporo czasu, aby się do nich przygotować odpowiednio – zaznaczył.

– Chciałbym bardzo podziękować reprezentacji Włoch za pomoc. Jutro osobiście podziękuję za to moim klubowym kolegom (Davide Santon oraz Andrea Ranocchia – przyp. red.) – dodał.