James Alabi podpisał kontrakt z Ipswich Town

James Alabi został nowym zawodnikiem Ipswich Town. 20-letni angielski napastnik związał się z drugoligowym klubem rocznym kontraktem – informuje „itfc.co.uk”.

Ostatnio zawodnik przebywał w drużynie z Portman Road na testach sprawdzających umiejętności czysto piłkarskie. Na tyle spodobał się on menadżerowi Mickowi McCarthy’emu, iż ten postanowił zaproponować mu dwunastomiesięczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon ligowy.

Młody Anglik jest wychowankiem Stoke City, jednak w pierwszym zespole nie rozegrał ani jednego spotkania. Później z powodzeniem występował na zasadzie wypożyczenia w takich klubach jak Scunthorpe United, czy też Accrington Stanley.

James Alabi miał również szansę na karierę w Szkocji (w latach 2011-2012 grał w młodzieżowych zespołach Celtiku Glasgow), ale ze względów proceduralnych musiał on powrócić na Wyspy Brytyjskie.

Oprócz The Blues chęć pozyskania 20-latka wyrażało również Sheffield Wednesday (także Sky-Bet Championship), ale ostatecznie sam zainteresowany zdecydował się na przenosiny do ekipy jednokrotnego mistrza Anglii.