Jendrisek: Atmosfera od razu jest lepsza

W rozmowie z oficjalną stroną internetową Cracovii Erik Jendrisek zdradził, że atmosfera w krakowskim zespole po wysokim zwycięstwie nad Zawiszą od razu jest lepsza.

Zmiana trenera podziałała na krakowian wzorowo i już w swym debiucie na ławce szkoleniowej Cracovii Jacek Zieliński zanotował cenne zwycięstwo 3:0 z Zawiszą Bydgoszcz.

„Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku w Bydgoszczy. To był ciężki mecz, w pierwszej połowie Zawisza grał lepiej od nas, dopiero po przerwie udało nam się stworzyć kilka groźnych sytuacji i zgarnąć trzy punkty” – przeanalizował poprzedni mecz Pasów Jendrisek.

Nastroje po dwóch z rzędu porażkach były w drużynie pesymistyczne. Wyjazdowy triumf sprawił jednak, że zespół odżył.

„Oczywiście, atmosfera od razu jest lepsza. Wygraliśmy aż 3:0 z zespołem, który od początku roku praktycznie wszystkie mecze wygrywał. Jesteśmy szczęśliwi” – zapewnił Słowak.

Na zakończenie rundy zasadniczej Cracovia zmierzy się przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów – innym zespołem walczącym o utrzymanie w elicie.

„To będzie ostatni mecz przed przerwą i przed rundą finałową. Chcemy ponownie zdobyć trzy punkty. Na Kałuży zawsze rozgrywaliśmy dobre spotkania, wygrywaliśmy tutaj nieraz i znowu chcemy to zrobić” – podkreślił Jendrisek.

Spotkanie Cracovii z Bełchatowem odbędzie się w środę o godzinie 20:30.