Jose Mourinho: Ferguson wiedział, że nie chcę pracować w MU

Jose Mourinho przyznał, że zawsze chciał wrócić do prowadzenia Chelsea FC i nigdy nie rozważał zastąpienia sir Alexa Fergusona w Manchesterze United.

W 2013 roku Portugalczyk opuścił Real Madryt i podpisał czteroletni kontrakt z londyńczykami. Wcześniej ekipę ze Stamford Bridge trenował w latach 2004-2007.

– Każdy menedżer na świecie chciałby pracować w Manchesterze United. To wielki klub, jednak ja wolałem przyjść do Chelsea – powiedział 52-latek, cytowany przez „FourFourTwo”.

– Nie poruszaliśmy tej kwestii, ponieważ przedstawiłem jasne stanowisko, a dodatkowo Ferguson sporo o mnie wiedział. Miał świadomość, że chcę opuścić Real i zostać trenerem mojego obecnego zespołu – dodał.

– O tym, że Ferguson chce przejść na emeryturę, dowiedziałem się na miesiąc lub dwa przed ogłoszeniem decyzji. Przekazał mi wielką tajemnicę, o której wiedziało niewiele osób. Wiem, że mi ufa, w przeciwnym razie nie powiedziałby mi o tym – zaznaczył.

– Bałem się, że ta wiadomość w końcu wyjdzie na jaw. Kiedy Ferguson poinformował media o swoim postanowieniu, poczułem wielką ulgę – podsumował Jose Mourinho.