Jose Mourinho: Remis jest do zaakceptowania

We wtorek Chelsea FC zremisowała bezbramkowo z Dynamem Kijów w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po spotkaniu menedżer „The Blues”, Jose Mourinho przyznał, że jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy zdołali zachować czyste konto.

– Mój zespół ma za sobą dobry, solidny występ, który świadczy o tym, że wszystko jest już w porządku – powiedział 52-letni Portugalczyk, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

– Kontrolowaliśmy grę przez 75 minut. Przejęliśmy inicjatywę, tworzyliśmy sobie okazje i zasłużyliśmy na rzut karny. Mieliśmy wszystko, ale nie udało nam się strzelić gola – kontynuował.

– Dynamo zaprezentowało się dobrze zwłaszcza w defensywie. W ciągu ostatnich 15 minut rywale poczuli jednak, że mogą zdobyć bramkę i wszystko się skomplikowało. Chcieliśmy wygrać, lecz nie zamierzaliśmy ponieść porażki. Było tak, jakbyśmy znaleźli się w pułapce – podkreślił.

– Końcowy rezultat jest do zaakceptowania. Mieliśmy swoje szanse i należał nam się rzut karny. W dwóch meczach zachowaliśmy czyste konto i nie mieliśmy problemów w obronie. To dobry znak – podsumował.