Karol Świderski: Zasłużenie zdobyliśmy komplet punktów


Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe w ramach 18. kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin 2:0 (0:0). Swojego zadowolenia tuż po tym spotkaniu nie ukrywał niezwykle utalentowany pomocnik gości, Karol Świderski.

– Na pewno odnieśliśmy nad Zagłębiem bardzo ważne zwycięstwo. W moim przekonaniu od początku byliśmy zdecydowanie lepszym od gospodarzy zespołem i zasłużenie zdobyliśmy komplet punktów – powiedział Karol Świderski, cytowany przez „jagiellonia.pl”.

– Byłem najbliżej tej piłki więc musiałem to zrobić, nie było w tym nic nadzwyczajnego. Widziałem jak Fiodor się ustawiał. Po tym było widać, że bramkarzowi na pewno nie uda się tej piłki złapać, wykorzystałem to i udało mi się dobić – kontynuował.

– Miejmy nadzieję, że to początek dobrej serii. Górnik tak jak my w końcu wygrał, ale do piątkowego spotkania podejdziemy z takim samym zaangażowaniem jak do meczu z Zagłębiem. Ani my, ani oni nie możemy być zadowoleni z zajmowanego miejsca w tabeli, dlatego moim zdaniem szykuje się ciekawe spotkanie – dodał.

W bieżącym sezonie ligowym Karol Świderski, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w UKS SMS Łódź, rozegrał w Ekstraklasie czternaście spotkań. Warto jednak zaznaczyć, iż ani razu na placu gry nie przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut.