Khedira: Nie mam szans na kontynuowanie gry w Realu

Wszystko wskazuje na to, że odstawiony ostatnio na boczny tor Sami Khedira latem opuści Real Madryt. „Nie jestem dłużej potrzebny” – stwierdził Niemiec na łamach hiszpańskiego dziennika „Marca”.

28-letni defensywny pomocnik nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Z powodu licznych urazów i faktu, iż do „Królewskich” sprowadzony został Toni Kroos, Khedira pojawił się na murawie tylko 17 razy, spędzając na niej łącznie niewiele ponad 600 minut.

„Miałem mały uraz, ból w prawej pięcie, ale to nie dlatego nie grałem. To nie była skomplikowana kontuzja, byłem w stanie występować” – zdradził Niemiec.

„Zawsze czułem wsparcie trenera, ale jednocześnie, niebezpośrednio, docierała do mnie informacja, że nie jestem tu dłużej potrzebny, że jestem zamrożony i nie mam szans na kontynuowanie gry” – dodał.

W ostatnim czasie sporo mówiło się na temat zainteresowania Khedirą ze strony Juventusu Turyn oraz Schalke 04 Gelsenkirchen. W przeszłości 28-latek występował w Bundeslidze dla zespołu VfB Stuttgart. Aktualnie jest wyceniany na około 20 milionów euro.