Klaus Allofs: Wiele zmieniło się niemal w każdej dziedzinie życia

Dyrektor sportowy VfL Wolfsburg, Klaus Allofs stanął w obronie klubów, które wydają wielkie pieniądze na nowych zawodników. Zdaniem 58-latka jest to normalna ewolucja gospodarcza, która w ciągu następnych kilkunastu lat będzie miała swoje wzloty i upadki.

Podczas tegorocznego letniego okienka transferowego Wilki zarobiły ponad 50 milionów funtów na transferze Kevina De Bruyne do Manchesteru City. Dla 24-letniego Belga przenosiny do ekipy Obywateli oznaczają powrót na Wyspy Brytyjskie po dwunastu miesiącach przerwy.

– Wiele zmieniło się niemal w każdej dziedzinie życia – powiedział Klaus Allofs w swoim ostatnim wywiadzie dla “Die Welt”. – Na przykład samochody dwadzieścia lat temu kosztowały połowę tego co teraz – kontynuował.

– Jesteśmy w samym środku europejskiej gospodarki, w której po prostu zostały ustalone nowe sumy. Granica dopuszczalnych kwot odstępnego została bez skrępowania przesunięta do przodu. Widzimy bardzo dobrze jak inwestowanie w Anglii przekłada się na późniejsze przychody dla klubów – dodał.

Na razie VfL Wolfsburg radzi sobie bardzo dobrze bez swojej dotychczasowej gwiazdy. Ekipa z Volkswagen-Arena po trzech rozegranych spotkaniach plasuje się z dorobkiem siedmiu punktów na trzecim miejscu w 1. Bundeslidze.

Reklama


Typy na rzuty rożne: Leuven – Club Brugge https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-leuven-club-brugge/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Chelsea – Tottenham https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-chelsea-tottenham-2/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Kilmarnock – Celtic https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-kilmarnock-celtic-2/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie


Load More…