Klubowe Mistrzostwa Świata: Sanfrecce Hiroszima zagra w ćwierćfinale

Piłkarze Sanfrecce Hiroszima pokonali na Nissan Stadium nowozelandzki Auckland City 2:0 (1:0) i awansowali do kolejnej fazy Klubowych Mistrzostw Świata. W ćwierćfinale podopieczni Hajime Moriyasu zmierzą się z TP Mazembe.

Na prowadzenie już w 9. minucie umownych gospodarzy tego spotkania wyprowadził Yusuke Minagawa. Natomiast wynik rywalizacji definitywnie ustalił na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry Tsukasa Shiotani.

Starcia w ramach 1/4 finału odbędą się już za trzy dni (13 grudnia). Natomiast wielki finał tych rozgrywek zostanie rozegrany w przedostatnią niedzielę bieżącego miesiąca. Faworyci KMŚ, FC Barcelona oraz River Plate, zmagania w tym turnieju rozpoczną dopiero od półfinałów.