Kolo Toure: Henderson gotowy, aby zastąpić Gerrarda

Doświadczony iworyjski obrońca Liverpoolu, Kolo Toure przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, że jest on w pełni przekonany, iż Jordan Henderson jest w stu procentach gotowy do tego, aby zastąpić w roli kapitana zespołu Stevena Gerrarda.

34-latek wraz z końcem czerwca bieżącego roku przeniesie się do amerykańskiej Major League Soccer, gdzie będzie bronił barw Los Angeles Galaxy. Wśród potencjalnych następców w roli przywódcy ekipy z czerwonej części Merseyside wymienia się oprócz byłego zawodnika Sunderlandu także Martina Skrtela, który w drużynie występuje od 2008 roku.

– Pożegnania nigdy nie są łatwe, jeszcze trudniej jest, gdy z drużyny odchodzi tak wielki zawodnik. Jedynym pozytywem w tej sytuacji jest tylko to, że pozostali piłkarze w naszym klubie nauczyli się przy nim wiele. Będzie to niezwykle ważne podczas następnej kampanii ligowej – powiedział były gracz Manchesteru City, cytowany przez „Liverpool Echo”.

– Jordan Henderson zawsze był blisko Stevena Gerrarda. Spędzali oni ze sobą bardzo dużo czasu, tak więc miał on możliwość, aby poduczyć się od kapitana drużyny. Jest on chłopakiem, który uwielbia brać na siebie odpowiedzialność. Jest przy tym wszystkim także bardzo inteligenty, za to właśnie go lubię – kontynuował.

– Bardzo często rozmawia on z doświadczeniami piłkarzami. Co ważniejsze tematami są nie tylko boiskowe sytuacje. Podczas każdej konwersacji zawsze wysłucha każdego do końca. On jest po prostu wspaniały – dodał były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej.