Kolo Toure: Prolongata umowy z Liverpoolem bardzo mnie cieszy

34-letni środkowy obrońca Liverpoolu, Kolo Toure przyznał w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu, że decyzja o prolongacie umowy z ekipą z czerwonej części Merseyside była dla niego niezwykle prosta.

Były stoper Manchesteru City we wtorek złożył podpis pod rocznym kontraktem. Według najnowszych informacji były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zgodził się na sporą obniżkę swojej tygodniówki.

– Jest to świetna wiadomość zarówno dla mnie, jak i dla kibiców. Cieszę się, ponieważ będę mógł nadal grać dla jednego z najlepszych klubów na świecie – powiedział doświadczony iworyjski obrońca.

– Bardzo podoba mi się w Liverpoolu. Darzę ogromną sympatią nie tylko trenera, ale także i cały zarząd i kolegów z drużyny. Mamy również wspaniałych kibiców – stwierdził.

– Od razu byłem nastawiony na prolongatę umowy, jednakże potrzebowałem trochę czasu, aby wszystko dokładnie przemyśleć. Opuszczenie Anglii w tym momencie byłoby dla mnie trudne, bowiem to właśnie tutaj mieszka cała moja rodzina – kontynuował Kolo Toure.

– Kocham cały zespół, fanów oraz wszystkich związanych z tym klubem. Liverpool to świetny klub i jako piłkarz bardzo chciałbym z nim zdobyć jakieś trofea – dodał na zakończenie.