Kornel Osyra: W piątek wylecę z chłopakami na obóz do Hiszpanii

Prawy obrońca Piasta Gliwice, Kornel Osyra przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego wyjazd z drużyną na obóz przygotowawczy do Hiszpanii w żadnym wypadku nie jest zagrożony. Ostatnio młody zawodnik borykał się z problemami zdrowotnymi.

– Musiałem poddać się operacji obustronnej przepukliny. Ale wszystko przebiegło pomyślnie, przez co szybko wznowiłem zajęcia – przyznał obrońca Piastunek, cytowany przez „piast-gliwice.eu”.

– Obecnie przechodzę rehabilitację, ale w piątek wylecę z chłopakami na obóz do Hiszpanii. I wtedy, już w trakcie zgrupowania, będę zwiększać obciążenie. Bo jeszcze nie jestem przygotowany na sto procent – zaznaczył 22-letni piłkarz.

– Na pierwszy mecz nie będę gotowy, ale pewnie od kolejnego już trener Radoslav Latal będzie mógł brać mnie pod uwagę. Wynika to z faktu, że będę około dwa tygodnie do tyłu pod względem przygotowań – dodał były gracz Zagłębia Lubin.

W rundzie jesiennej Ekstraklasy Kornel Osyra, który do Gliwic przeniósł się w lecie 2012 roku, rozegrał siedemnaście spotkań, w tym piętnaście od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelił w nich trzy bramki oraz zanotował dwie asysty.