Lahm: Wierzyliśmy w cud

Obrońca Bayernu Monachium, Philipp Lahm powiedział w wywiadzie dla klubowego portalu, że jego drużyna straciła szanse na awans do finału Ligi Mistrzów po utracie pierwszej bramki w rewanżowym meczu przeciwko Barcelonie. Bawarczycy wygrali na własnym stadionie 3:2, ale odpadli z Champions League, bo pierwsze spotkanie zakończyło się ich porażką 0:3.

– Wierzyliśmy w cud, ale niestety nie udało nam się awansować do finału. Zbyt szybko straciliśmy bramkę na 1:1. Daliśmy z siebie wszystko. Wynik półfinału rozstrzygnął się w pierwszym meczu na Camp Nou – powiedział Lahm.

Pierwszego gola dla jego drużyny w rewanżowym spotkaniu strzelił Mehdi Benatia w 7. minucie gry. Osiem minut później na listę strzelców wpisał się Neymar. Brazylijczyk w 29. minucie meczu, zdobył swoją druga bramkę. Później trafienia zaliczyli Thomas Mueller i Robert Lewandowski.

Następnym rywalem drużyny prowadzonej przez Pepa Guardiolę będzie Freiburg. W ostatniej kolejce Bundesligi, Bayern zmierzy się z FSV Mainz. Monachijczycy mają zapewnione mistrzostwo kraju. Nad drugim w tabeli Wolfsburgiem, mają jedenaście punktów przewagi.