LE: Porażka Dortmundu, nie grał Piszczek

Borussia Dortmund przegrała przed własną publicznością z PAOK-iem Saloniki 0:1 (0:1) w czwartkowym spotkaniu ostatniej kolejki Ligi Europy.

Kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park jedyne trafienie w tym starciu zobaczyli w 33. minucie. Na listę strzelców wpisałs się wówczas Robert Mak. 24-letni Słowak wykorzystał prostopadłe podanie Dimitriosa Konstantinidisa i pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z ostrego kąta.

Warto odnotować, że w kadrze meczowej zabrakło miejsca dla Łukasza Piszczka.

W drugim spotkaniu FK Gabala przegrał z FK Krasnodar 0:3. Bramki w tym pojedynki strzelali Ragnar Sigurdsson, Mauricio Pereyra oraz Wanderson. Pełne 90 minut na ławce rezerwowych miejscowych przesiedział Dawid Pietrzkiewicz.

Awans do fazy pucharowej z grupy C wywalczyły zespoły z Krasnodaru i Dortmundu.