LE: Remis i awans Sevilli oraz Napoli, nowa pozycja Krychowiaka

Zenit Sankt Petersburg zremisował przed własną publicznością 2:2 z FC Sevillą i odpadł z Ligi Europy. Grzegorz Krychowiak rozegrał w tym spotkaniu pełne 90 minut, lecz większość tego czasu spędził na nowej dla siebie pozycji.

Mecz kapitalnie zaczął się dla gości, bo już po 6 minutach wywalczyli rzut karny po faulu Neto na Vitolo. Jedenastkę na gola zamienił w swoim 100. występie dla Sevilli Bacca i Hiszpanie postawili ważny krok w kierunku awansu do półfinału. W 21. minucie spotkania z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Pareja i jego miejsce na środku obrony gości zajął Grzegorz Krychowiak.

Zenit wziął się do odrabiania strat po przerwie. Dwa katastrofalne błędy Beto doprowadziły do stanu 2:1, a z goli mogli cieszyć się Rondon i Hulk. Kiedy już wydawało się, że nieunikniona będzie dogrywka, Sevilla wyprowadziła zabójczy kontratak. Piłka dotarła w bocznym sektorze pola karnego do wprowadzonego kwadrans wcześniej Kevina Gameiro, a ten pewnym strzałem pokonał Łodygina, dając awans swojej drużynie na pięć minut przed końcem meczu.

W drugim wieczornym spotkaniu Ligi Europy SSC Napoli zremisowało na własnym stadionie 2:2 z VfL Wolfsburg. Do bramek trafiali najpierw Włosi – Callejon oraz Mertens, Niemców stać było tylko na odpowiedź Klose i Perisicia. W pierwszym meczu aż 4:1 wygrali podopieczni Beniteza i to oni zagrają w półfinale rozgrywek.