LE: Sevilla zagra w finale, Krychowiak sprokurował karnego

Zaledwie pięciu minut potrzebował Grzegorz Krychowiak i spółka, by pokonać Fiorentinę w półfinałowym meczu Ligi Europy. Sevilla wygrała z włoską ekipą 2:0 i zagra w finale w Warszawie.

Reprezentant Polski spędził na boisku całe spotkanie i sprokurował rzut karny (brzydko sfaulował Pizarro). Jednak Viola nie miała dzisiaj szczęścia – W 67. minucie Josip Ilicić nie wykorzystał „jedenastki”, ponieważ nie trafił w bramkę.

Sporą, bo aż trzybramkową zaliczkę w pierwszym meczu półfinału Ligi Europy z Fiorentiną, wywalczyła sobie Sevilla. Trener hiszpańskiego zespołu Unai Emery ostrzegał jednak swoich podopiecznych przed rewanżem we Florencji. Jak się okazało – zrobił to na tyle skutecznie, że jego podopieczni wygrali z Violą 2:0.

Tak padły bramki:

0:1 Bacca 22
Po rzucie wolnym Carlos Bacca wygrał piłkę w polu karnym i zdobył bramkę precyzyjnym strzałem w prawy górny róg.

0:2
Jorge Andujar Moreno dograł futbolówkę do Daniela Carrico, który wykończył tą akcję strzałem z małej odległości.