Lech Poznań ukarany przez UEFA

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA nie miała litości dla Lecha Poznań i ukarała mistrzów Polski karą finansową za pokazy pirotechniczne kibiców podczas meczu z FC Basel w ramach III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Jest to już druga sankcja w sezonie 2015/2016 nałożona na klub z Poznania. Tym razem opiewa ona tylko i wyłącznie na 160 tysięcy złotych.

Warto zaznaczyć, iż jakiś czas temu ta sama instytucja nałożyła na Lecha Poznań karę zamknięcia stadionu na najbliższy mecz w europejskich pucharach oraz grzywnę w wysokości ponad 200 tysięcy złotych za kojarzącą się z rasizmem flagę, którą sympatycy Kolejorza wywiesili podczas meczu z FK Sarajevo.

Egzekucja wyżej wymienionej kary została jednak na wniosek zarządu Kolejorza do czasu rozpatrzenia odwołania zawieszona. – Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się zapewnić wstęp publiczności na najważniejszy mecz w ciągu ostatnich pięciu lat – mówi prezes Karol Klimczak, cytowany przez oficjalną stronę internetową Lecha Poznań.

– Niestety jednak wykonanie kary zostało tylko odłożone w czasie, ale nasze odwołanie trafiło już – zgodnie z procedurą – do UEFA – dodał.

Ponadto, komisja UEFA wszczęła także odrębne postępowanie śledcze w sprawie nieprzepisowego zachowania na trybunach fanów Kolejorza podczas rewanżowego meczu z mistrzem Szwajcarii.

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy