Legia przetestuje nigeryjskiego lewego obrońcę

Od niedzieli na testach przy Łazienkowskiej będzie przebywał Nigeryjczyk Mustapha Abdullahi. To 20-letni lewy obrońca, który aktualnie występuje w klubie Katsina Spotlight oraz w reprezentacji swojego kraju do lat 20 – informuje portal Legia.Net.

Piłkarz ma za sobą między innymi grę w czterech spotkaniach na mistrzostwach świata tej kategorii wiekowej. Ostatnio Abdullahi przebywał na testach w Arminii Bielefeld z 2. Bundesligi, ale ostatecznie niemiecki klub nie zaproponował mu kontraktu.

Abdullahi występuje w drugoligowym zespole Spotlight (Nigerian National League). To również etatowy reprezentant Nigerii do lat 20. W marcu jego zespół wygrał młodzieżowy Puchar Narodów Afryki, a w finale pokonał 1:0 Senegal.

W niedzielę rezerwy oraz juniorzy starsi Legii jadą na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Tam piłkarz będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności. W trakcie obozu, drugi zespół zmierzy się z trzecioligowymi drużynami z Poznania – Wartą oraz Lechem II.

Legia w ostatnich dniach testowała dwóch skrzydłowych – Konrada Romachowa oraz Dominika Bottchera. Pierwszemu podziękowano po sparingach z Wisłą Puławy oraz Legionovią Legionowo. Z kolei drugi trenował już z rezerwami w grudniu i zagrał we wspomnianych grach kontrolnych. Bottcher pojedzie z legionistami na obóz do Grodziska.

Gracz jest wychowankiem tej samej akademii co Moussa Yahaya, który w wieku 16 lat podpisał wstępny kontrakt z angielskim Tottenhamem.