Liga belgijska: Anderlecht wygrał w Sint-Truiden

Anderlecht Bruksela pokonał na wyjeździe Sint Truidense VV 2:1 w spotkaniu 24. kolejki ligi belgijskiej. Dla gości było to drugie zwycięstwo z rzędu.

Stołeczna drużyna wyszła na prowadzenie już w drugiej minucie gry. Bramkarza rywali po strzale z rzutu karnego pokonał Yoeri Tielemans. Dla 18-latka było to czwarte trafienie w tym sezonie w lidze. Gospodarze wyrównali w 24. minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Ruben Fernandes, któremu podawał Yvan Erichot.

Wynik spotkania na 2:1 ustalił w 84. minucie spotkania, Idrissa Sylla. Dla Gwinejczyka była to szósta bramka w tych rozgrywkach. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał pomocnik Sint Truidense, Victorien Angban.

Dzięki wygranej Anderlecht awansował na drugą pozycję w Jupiler Por League. Ma dwa punkty straty do KAA Gent. Piłkarze z Sint-Truiden są na dwunastej pozycji w tabeli.