Liga belgijska: Wyjazdowa wygrana KV Mechelen

Sint-Truidense VV przegrało przed własną publicznością z KV Mechelen 0:3 (0:0) w niedzielnym meczu 26. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na trybunach Stayen na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 52. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Steven De Petter, któremu asystował Nicolas Verdier.

W końcówce rywalizacji goście zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Sofiane Hanni, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego do siatki trafił Glenn Claes.

Warto zaznaczyć, że gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. W 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mamadou Bagayoko.

KV Mechelen zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli ligi belgijskiej. Podopieczni Aleksandara Jankovicia mają na swoim koncie 30 punktów, z kolei Sint-Truidense VV zdobyło do tej pory jedno „oczko” mniej i znajduje się na jedenastej pozycji.