Liga Cypryjska: Drużyna Piątkowskiego zdobyła mistrzostwo kraju

APOEL Nikozja czwarty raz z rzędu zdobył mistrzostwo Cypru. Stołeczna drużyna pokonała dzisiaj na własnym stadionie AEK Larnaka 2:0 dzięki czemu na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ma zagwarantowane pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwszy gol dla APOEL-u padł w 41. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Pieros Sotiriou. Dwadzieścia minut po przerwie wynik na 2:0 ustalił Giannis Gianniotas, który wykorzystał rzut karny. Goście od 68. minuty meczu musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wtedy Jorge Larena. Całe spotkanie na ławce rezerwowych APOEL-u spędził Mateusz Piątkowski. Rezerwowymi AEK-u byli Adam Marciniak i Mateusz Taudul.

Po zwycięstwie zespół prowadzony przez Georgiosa Kostisa ma siedem punktów przewagi nad AEK-iem. Obie drużyny rozegrają w tym sezonie jeszcze dwa mecze.

Dla APOEL-u był to 25. tytuł mistrza kraju. Zespół „Thrylos” w przyszłym sezonie będzie występował w eliminacjach do Ligi Mistrzów.