Liga Europy: Efektowne zwycięstwo Fiorentiny, mocne wejście i asysta Błaszczykowskiego

Piłkarze Os Belenenses Lizbona ulegli przed własną publicznością ACF Fiorentina 0:4 (0:2) w meczu drugiej kolejki grupy I rozgrywek piłkarskiej Ligi Europy. W ekipie gości na ostatnie osiem minut pojawił się na murawie Jakub Błaszczykowski.

Na Estadio do Restelo skrzydłowy reprezentacji Polski miał udział przy dwóch ostatnich bramkach gości. Najpierw po jego dośrodkowaniu, minutę po wejściu na boisko, piłkę do własnej bramki skierował Antonio Tonel, a następnie tuż przed końcowym gwizdkiem zainicjował akcję, po której efektowną wygraną gości przypieczętował Giuseppe Rossi. Wcześniej w pierwszej połowie gole dla przyjezdnych zdobyli Federico Bernardeschi i Khouma Babacar.

„Viola” odniosła w ten sposób pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji LE i awansowała na drugie miejsce w grupie I. Kolejnym rywalem drużyny z Toskanii będzie Lech Poznań.