Liga Europy: Gol Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie FC Porto 2:0 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Jednego z goli dla gospodarzy zdobył Łukasz Piszczek.

Polski obrońca wpisał się na listę strzelców w szóstej minucie gry. Po dośrodkowaniu Henrika Mkhitaryana z lewej strony boiska, Piszczek oddał strzał, a piłkę zdołał odbić przed siebie Iker Casillas. Dobitka 30-latka była jednak skuteczna.

Drugą bramkę niemiecka drużyna zdobyła w 71. minucie spotkania. Mkhitaryan podał do niepilnowanego w polu karnym Marco Reusa, a ten oddał strzał bez przyjęcia. Piłka po uderzeniu odbiła się od Bruno Martinsa-Indiego i wpadła do bramki obok zaskoczonego Casillasa.

W innym meczu z udziałem polskiego zawodnika, Fiorentina zremisowała u siebie 1:1 z Tottenhamem. Do 62. minuty spotkania w drużynie „Violi” grał Jakub Błaszczykowski. Polak trzy minuty przed zejściem z boiska zaliczył asystę przy trafieniu Federico Bernardeschiego. Wcześniej bramkę dla gość zdobył Nacer Chadli, który wykorzystał rzut karny.

Swoje spotkanie wygrała Sevilla. Hiszpańska drużyna pokonała u siebie norweskie Molde 3:0, po dwóch golach Fernando Llorente i jednym trafieniu Kevina Gameiro. Grzegorz Krychowiak z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze gospodarzy.