Liga Mistrzów: Barcelona bliżej ćwierćfinału

Arsenal FC przegrał przed własną publicznością z FC Barceloną 0:2 (0:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Kibice zgromadzeni na Emirates Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 71. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Lionel Messi. Argentyńczyk wykończył kontratak swojego zespołu i pokonał Petra Cecha po podaniu Neymara.

Goście podwyższyli prowadzenie w końcówce rywalizacji. W 83. minucie Messi skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Mathieu Flaminiego i tym samym podwoił swój dorobek strzelecki.

Rewanż na Camp Nou zostanie rozegrany 16 marca.