Liga Mistrzów: Bayern zagra w półfinale, Lewandowski wszedł w końcówce

Benfica Lizbona zremisowała u siebie z Bayernem Monachium 2:2 (1:1) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Josepa Guardioli zwyciężyli u siebie 1:0 i to oni zagrają w półfinale najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych Europy.

Na Estadio da Luz w podstawowym składzie gości zabrakło Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski na murawie pojawił się dopiero sześć minut przed końcem zawodów.

Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego objęła prowadzenie osiemnaście minut przed przerwą, kiedy to Manuela Neuera strzałem głową zaskoczył Meksykanin Raul Jimenez. Jedenaście minut później wyrównał jednak kapitalnym uderzeniem z linii pola karnego Chilijczyk Arturo Vidal.

Losy dwumeczu rozstrzygnęły się praktycznie siedem minut po zmianie stron. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i świetnym zgraniu głową Hiszpana Javiego Martineza piłkę z bliska skierował do siatki Thomas Mueller.

Niespełna kwadrans przed końcem znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego znów do wyrównania doprowadził rezerwowy Brazylijczyk Anderson Talisca. Na więcej jednak „Orły” z Lizbony nie było już stać i w ten sposób pożegnały się z europejskimi pucharami.

Losowanie par półfinałowych Ligi Mistrzów zaplanowano na najbliższy piątek.