Liga Mistrzów: Benfica zagra w ćwierćfinale

Benfica Lizbona wywalczyła awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Portugalska drużyna pokonała na wyjeździe Zenita Sankt Petersburg 2:1, a pierwsze spotkanie zakończyło się jej wygraną 1:0.

Pierwszego gola strzelił Zenit. W 69. minucie gry Jurij Żyrkow wbiegł z piłką w pole karne i dośrodkował ją do Hulka. Brazylijczyk wykończył akcję celnym strzałem głową. Goście doprowadzili do wyrównania w 85. minucie spotkania. Raul Jimenez oddał mocny strzał z dystansu, a piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Nicolasa Gaitana, który z bliska skierował ją do pustej bramki. Wynik na 2:1 ustalił w doliczonym czasie gry, Anderson Talisca.

Dzisiaj odbędzie się jeszcze jeden mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Chelsea Londyn zmierzy się na własnym stadionie z Paris Saint Germain. Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyły drużyny Realu Madryt i Wolfsburga.