Liga Mistrzów: Draxler pogrążył CSKA, PSV ograło MU

VfL Wolfsburg wygrał u siebie z CSKA Moskwa 1:0 (1:0), natomiast PSV Eindhoven niespodziewanie pokonało przed własną publicznością Manchester United 2:1 (1:1) w spotkaniach inauguracyjnej kolejki grupy B rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Volkswagen Arena zwycięskiego gola dla wicemistrzów Niemiec zdobył pięć minut przed przerwą strzałem z bliskiej odległości Julian Draxler.

Więcej goli i emocji było w Eindhoven. Rozpoczęło się zgodnie z planem, bowiem cztery minuty przed przerwą prowadzenie dla gości uzyskał Holender Memphis Depay.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, bowiem tuż przed zejściem do szatni po dośrodkowaniu Belga Maxime’a Lestienne’a wyrównał głową Meksykanin Hector Moreno. Dwanaście minut po zmianie stron Lestienne znów precyzyjne dograł, tym razem na głowę Luciano Narsingha i PSV zapewniło sobie w ten sposób cenną wygraną. W następnej kolejce mistrzowie Holandii zagrają na wyjeździe z CSKA, natomiast pokonany MU zmierzy się u siebie z „Wilkami”.

* * * * * *

Wyniki 1. kolejki grupy B:

VfL Wolfsburg – CSKA Moskwa 1:0 (1:0)
Bramka: Draxler 40

VfL: Benaglio – Trasch, Naldo, Dante, Rodriguez – Dias, Caligiuri (85 Hecking), Draxler, Schuerrle (76 Arnold) – Kruse, Dost (46 Bendtner)

CSKA: Akinfiejew – Fernandes, Ignaszewicz, Bierezucki, Szennikow – Dżagojew, Wernbloom, Natcho (65 Doumbia), Tosić (78 Milanow)- Musa, Eremenko