Liga Mistrzów: FC Barcelona po raz piąty triumfatorem!

FC Barcelona pokonała w Berlinie Juventus Turyn 3:1 (1:0) w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów.

To piąty w historii klubu z Katalonii triumf w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Starego Kontynentu. Wcześniej „Blaugrana” wygrywała w latach 1992, 2006, 2009 i 2011.

Na Olympiastadion pierwszy gol padł już po czterech minutach gry. Po świetnym zagraniu Neymara w pulu karnym Andres Iniesta idealnie wyłożył piłkę do nadbiegającego Ivana Rakitica i Chorwat z kilku metrów nie dał szans Gianluigiemu Buffonowi.

Mistrz świata z 2006 roku miał sporo pracy w stolicy Niemiec i gdyby nie jego kapitalne interwencje „Duma Katalonii” już do przerwy mogła prowadzić wyżej.

Po zmianie stron obronił jeszcze groźne uderzenie Luisa Suareza, a później trochę niespodziewanie najlepsza drużyna Serie A wyrównała. Marc Andre Ter Stegen obronił mocny strzał Carlosa Teveza, ale przy dobitce Alvaro Moraty nie miał już szans.

Radość fanów ekipy z Piemontu nie trwała jednak zbyt długo. Niespełna kwadrans później Leo Messi szarżą w swoim stylu przedostał się pod pole karne i uderzył w światło bramki. Buffon odbił futbolówkę przed siebie, na co czekał tylko Suarez, dobijając do pustej bramki.

Po tym ciosem mistrzowie Włoch długo nie byli już w stanie poważniej zagrozić mistrzom Hiszpanii, którzy z kolei zmarnowali kolejnych kilka znakomitych okazji do podwyższenia. W ostatnich minutach Ter Stegen wybronił groźne uderzenie z dystansu Claudio Marchisio i mimo aż pięciu minut doliczonych „Starej Damie” nie udało się już doprowadzić do dogrywki. Piąty triumf Barcelony przypieczętował jeszcze tuż przed końcowym gwizdkiem Neymar.