Liga Mistrzów: Messi bohaterem Barcelony, Blaugrana z trzybramkową zaliczką

Piłkarze FC Barcelony pokonali na własnym stadionie Bayern Monachium 3:0 (0:0) w ramach pierwszego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów. Bohaterem rywalizacji na Camp Nou był Leo Messi, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Pierwsza połowa spotkania prowadzona była w żywym i przede wszystkim równym tempie. Obie ekipy stanęły na wysokości zadania i wykreowały sobie naprawdę kilka bardzo dobrych akcji, które powinny zostać zamienione na gola, który przynajmniej otworzyłyby rezultat starcia. Brakowało jednak skutecznego sfinalizowania sytuacji.

Szczególne brawa za pierwsze czterdzieści pięć minut należą się bramkarzowi gości Manuelowi Neuerowi. 29-letni Niemiec swoimi interwencjami niejednokrotnie ratował swoją ekipę przed utratą bramki. Wyjątkowej urody była przede wszystkim jego parada z 12. minuty. Wówczas były zawodnik Schalke 04 doskonale nogą wybronił w sytuacji sam na sam uderzenie Luisa Suareza.

Po zmianie stron poziom gry nie spadł i w dalszym ciągu mogliśmy oglądać na Camp Nou spotkanie na miarę półfinału Champions League. W 64. minucie przed kolejną okazją stanęła FC Barcelona, ale znów bardzo pewnie między słupkami zachował się Manuel Neuer, który pewnie wyłapał mocny strzał Ivana Rakitica.

Pierwszego gola w tym meczu kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli dopiero w 76. minucie rywalizacji. Wówczas na listę strzelców wpisał się Leo Messi, który popisał się fantastycznym uderzeniem tuż zza pola karnego. Asystę przy trafieniu Argentyńczyka zaliczył Dani Alves.

Od tego momentu ze sporą nerwowością zaczęli grać goście, którzy kilka minut później przegrywali już różnicą dwóch goli. Kolejny błysk swojego geniuszu zaprezentował Leo Messi. Tym razem 27-latek kapitalnym zwodem zwiódł w polu karnym Kevina-Prince’a Boatenga i podcinką wpakował piłkę do siatki Bayernu.

Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie trzeciego gola strzeliła Blaugrana, czym dobiła podopiecznych Pepa Guardiolii. Bramkę zdobył Brazylijczyk Neymar, który technicznym strzałem w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego po raz kolejny tego wieczoru Manuela Neuera.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Bayern Monachium 3:0 (0:0). Spotkanie rewanżowe pomiędzy oboma klubami odbędzie się w najbliższy wtorek (12 maja, godz. 20:45).