Liga Mistrzów: Pewny awans FC Barcelony

Piłkarze FC Barcelony pokonali na własnym stadionie w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain 2:0 (2:0) i przypieczętowali swój awans do 1/2 finału.

Od samego początku stroną dominującą byli gospodarze, którzy mając w głowie wynik pierwszego meczu, kontrolowali przebieg boiskowych zmagań i spokojnie konstruowali swoje ataki. Pierwszą groźną akcję Blaugrana przeprowadziła w 14. minucie spotkania i od razu zamieniła ją na gola. Na listę strzelców wpisał się Neymar, który najpierw wyprzedził Davida Luiza, a chwilę później ze sporą łatwością minął Sirigu i wpakował piłkę do pustej już bramki.

W 25. minucie wyborną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Dani Alves, ale atomowe uderzenie z dystansu fenomenalnie sparował bramkarz francuskiej ekipy, który był jednym z lepszych graczy swojego zespołu.

Dużo lepiej akcję ofensywną wykończyli podopieczni Luisa Enrique niemal dziesięć minut później. Dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska na gola strzałem głową zamienił po raz drugi podczas wtorkowego wieczoru Brazylijczyk Neymar.

Po zmianie stron gospodarze lekko spuścili z tony, w efekcie piłkarze Paris Saint-Germain mieli więcej wolnego miejsca w środkowej strefie boiska, które przekładało się na sytuacje podbramkowe. Najlepszą okazję na zmniejszenie rozmiarów porażki miał w 74. minucie Zlatan Ibrahimović. Szwed próbował zaskoczyć Marca-Andre ter Stegena strzałem z dystansu, ale młody Niemiec nie dał się zaskoczyć i pewne sparował futbolówkę.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i FC Barcelona pokonała w dwumeczu Paris Saint-Germain różnicą czterech bramek. Dla przypomnienia w Paryżu Duma Katalonii wygrała 3:1.