Liga Mistrzów: Zwycięski remis Juventusu

Juventus Turyn pojedzie do Berlina! Podopieczni Massimiliano Allegriego zremisowali w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów na Santiago Bernabeu z Realem Madryt 1:1 (0:1) i zapewnili sobie udział w wielkim finale.

Pierwszego gola w tym meczu strzelili gospodarze, którzy przez pierwsze czterdzieści pięć minut byli stroną dominującą. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Jamesie Rodriguezie.

Po zmianie stron do głosu doszła Stara Dama, która skrupulatnie konstruując swoje akcje próbowała doprowadzić do wyrównania. Udało jej się to w 57. minucie. Piłkę w siatce umieścił Alvaro Morata. Były gracz Królewskich bez zastanowienia huknął w kierunku bramki z ósmego metra i pokonał bezradnego w tej sytuacji Ikera Casillasa.

Wynik ostatecznie nie uległ już zmianie i to Juventus, który był przed tym dwumeczem skazywany na porażkę, awansował do berlińskiego finału, w którym zmierzy się z FC Barceloną.