Liga portugalska: FC Arouca wywiozła komplet punktów z Estadio do Dragao

Piłkarze FC Arouca pokonali dość niespodziewanie na wyjeździe w ramach 21. kolejki portugalskiej ekstraklasy FC Porto 2:1 (1:1). Bohaterem spotkania po stronie gości został Walter Gonzalez.

20-letni paragwajski napastnik podczas niedzielnego starcia na Estadio do Dragao dwukrotnie pakował futbolówkę do siatki doświadczonego Ikera Casillasa. Pierwszego gola niezwykle utalentowany snajper zdobył już w 1. minucie, natomiast wynik meczu ustalił w tuż po upływie godziny gry.

Honorową w ostatecznym rozrachunku bramkę dla FC Porto strzelił Vincent Aboubakar. 24-letni Kameruńczyk na listę strzelców wpisał się w 14. minucie rywalizacji. Wówczas wykorzystał on świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza przyjezdnych.

Dzięki wygranej żółto-niebiescy awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli. Z kolei ekipa Dragoes, która w bieżącej kampanii jak do tej pory przegrała w ekstraklasie tylko trzy spotkania, wciąż plasuje się na wysokim trzecim miejscu. Liderem na chwilę obecną jest lizbońska Benfica.