Liga portugalska: Podział punktów na Estadio Joao Cardoso

Piłkarze CD Tondela zremisowali na własnym stadionie z Vitoria Sport Clube 1:1 (1:1). Rywalizacja pomiędzy obiema ekipami odbyła się w ramach 21. kolejki portugalskiej ekstraklasy.

Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelili już w 2. minucie przyjezdni. Wówczas na listę strzelców wpisał się Luis Carlos Pereira Caneiro. Portugalczyk wykorzystał świetną kontrę swojego zespołu i strzałem z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

Ekipa z Guimaraes nie cieszyła się długo z prowadzenia. Do wyrównania doprowadził bowiem już w 24. minucie Nathan Junior. Spory błąd w tej sytuacji zanotował jednak golkiper, który nie utrzymał w rękach, lecącej wprost w niego, futbolówki.

CD Tondela na tym etapie rozgrywek zamyka z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów ligową tabelę. Natomiast Vitoria po 21 rozegranych starciach w bieżącym sezonie plasuje się na wysokiej piątej lokacie. Liderem na tę chwilę jest lizbońska Benfica.