Liga portugalska: Porto wyjechało z Guimaraes bez punktów

Piłkarze FC Porto przegrali na wyjeździe w ostatnim niedzielnym spotkaniu 18. kolejki portugalskiej ekstraklasy z Vitorią Guimaraes 0:1 (0:1). Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił Bakary Sare.

25-letni pomocnik na listę strzelców wpisał się już w 4. minucie rywalizacji. Wykorzystał on wówczas bardzo poważny błąd bramkarza gości, Ikera Casillasa i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Warto zaznaczyć, iż FC Porto kończyło ten mecz w osłabieniu, po tym jak w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Vincent Aboubakar.

Brak wygranej w tym spotkaniu spowodował, iż plasujące się na trzecim miejscu w ligowej tabeli Smoki tracą już do liderującego Sportingu pięć punktów. Ekipa z Guimaraes zajmuje natomiast szóstą lokatę z dwudziestoma sześcioma „oczkami” na swoim koncie.