Liga portugalska: SC Braga triumfuje na Estadio Joao Cardoso

Piłkarze SC Braga pokonali na wyjeździe w meczu 13. kolejki portugalskiej ekstraklasy CD Tondela 1:0 (0:0). Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił 23-letni serbski napastnik Nikola Stojiljković.

Były zawodnik rodzimego FK Cukaricki na listę strzelców wpisał się w 78. minucie rywalizacji. Wówczas wykorzystał on wyśmienite prostopadłe podanie od Ricardo Ferreiry i pewnym strzałem z dość ostrego kąta pokonał bezradnego w tej sytuacji golkipera Auriverdes.

Warto zaznaczyć, iż gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał doświadczony brazylijski środkowy obrońca Claudiano Bezerra da Silva.

Dzięki wygranej podopieczni Paulo Fonsecy umocnili się na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Natomiast CD Tondela wciąż jest czerwoną latarnią ligi. W trzynastu dotychczasowych spotkaniach Żółto-Zieloni ugrali zaledwie pięć punktów.

******
CD Tondela – SC Braga 0:1 (0:0)
Bramka: Nikola Stojiljković 78.

czerwona kartka: Claudiano Bezerra da Silva (85. minuta, Tondela, za dwie żółte).