Liga rosyjska: Szczęśliwe zwycięstwo Arsenału Tuła

Amkar Perm przegrał na własnym stadionie w ramach 24. kolejki ligi rosyjskiej z Arsenałem Tuła 0:1 (0:0). Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Janusz Gol.

Jedyną bramkę w tym meczu strzelił tuż przed gwizdkiem kończącym rywalizację Dmitri Smirnov, dla którego było to drugie trafienie w bieżącym sezonie.

Zwycięstwo gości w tym spotkaniu spowodowało, iż podopieczni Dmitry’a Alenichev’a, plasujący się jak do tej pory na 14. miejscu w ligowej tabeli, przedłużyli swoją passę meczów wygranych z rzędu do trzech. W efekcie awansowali oni o dwie lokaty, a co za tym idzie opuścili oni strefę barażową.

Brak punktów w tym starciu dla gospodarzy oznacza natomiast, iż jeszcze bardziej utrudnili sobie oni walkę o utrzymanie ligowego bytu. Na tym etapie rozgrywek zajmują oni ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 17 punktów. Złożyły się na nie 4 wygrane oraz pięć remisów.

Pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach gospodarzy rozegrał Janusz Gol, dla którego był to 16 mecz w bieżącym sezonie ligowym. W szeregach gości od pierwszej do ostatniej minuty grali z kolei znani z boisk Ekstraklasy Mladen Kascelan, który bronił barw Jagiellonii Białystok i ŁKS-u Łódź, oraz były bramkarz Legii Warszawa Jan Mucha.