Liga Sagres: Benfica wygrała z Rio Ave

Benfica Lizbona pokonała na własnym stadionie Rio Ave 3:1 w meczu 14. kolejki Liga Sagres. Drużyna z Estadio da Luz jest niepokonana w lidze od 25 października.

Pierwszego gola gospodarze strzelili w czwartej minucie gry. Bramkarza rywali pokonał Jonas. Dziewięć minut później było 1:1. Trafienie dla gości zaliczył Renan Bressan. Później gole zdobywała już tylko stołeczna drużyna. Na listę strzelców wpisali się Jonas i Raul Jimenez.

Po zwycięstwie, Benfica zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma cztery punkty straty do prowadzącego w lidze, Sportingu Lizbona. Rio Ave jest na szóstej pozycji w Liga Sagres.

Dzisiaj w lidze portugalskiej odbędą się jeszcze dwa mecze. Sporting zmierzy się z Uniao Madeira, a FC Porto podejmie Academicę Coimbra.