Liga Sagres: Remis w Bradze

Sporting Braga zremisował na własnym stadionie 1:1 z Moreirense FC w meczu 29. kolejki ligi portugalskiej. Dla gospodarzy było to trzecie spotkanie z rzędu bez wygranej.

Pierwszego gola zdobyli goście. Na listę strzelców w 51. minucie gry wpisał się Evaldo. Było to jego pierwsze trafienie w tym sezonie. Braga była bliska wyrównania w 63. minucie meczu. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Josue.

Moreirense od 78. minuty spotkania musiał grać w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wtedy Vitor Gomes. Grając w przewadze, piłkarze Paulo Fonseki doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie gry gola zdobył Willy Boly.

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu, Sporting Braga zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Moreirense jest na trzynastej pozycji w lidze.

Najbliższym rywalem Bragi będzie Szachtar Donieck. Rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Europy rozegrane zostanie w czwartek na Ukrainie. Pierwszy mecz zakończył się porażką Portugalczyków 1:2.