Liga szkocka: Wyjazdowe zwycięstwo Celtiku

Heart of Midlothian FC przegrał przed własną publicznością z Celtic FC 1:3 (0:1) w sobotnim spotkaniu 35. kolejki ligi szkockiej.

Kibice zgromadzeni na Tynecastle Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 17. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Colin Kazim-Richards. Gospodarze doprowadzili do wyrównania niespełna kwadrans po zmianie stron, a piłkę do siatki gości wbił Abiola Dauda, któremu asystował Jamie Walker.

Przyjezdni nie dali za wygraną i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na jednobramkowe prowadzenie wyprowadził ich gol Patricka Robertsa z 67. minuty. W końcowym fragmencie rywalizacji rezultat spotkania ustalił natomiast Leigh Griffiths.

Celtic FC zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligi szkockiej. „The Bhoys” mają na swoim koncie 80 punktów, z kolei Hearts zdobyło do tej pory 20 „oczek” mniej i znajduje się na trzeciej pozycji.