Liga szwedzka: Wyjazdowa wygrana AIK

Ostersunds FK przegrało przed własną publicznością z AIK Solna 0:2 (0:1) w czwartkowym spotkaniu drugiej kolejki ligi szwedzkiej.

Kibice zgromadzeni na Jamtkraft Arena na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 36. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Carlos Strandberg, a asystował mu Ahmed Yasin.

Goście podwyższyli swoje prowadzenie chwilę po przerwie. Piłkę do siatki gospodarzy wbił Alexander Isak, któremu dogrywał Haukur Heidar Hauksson.

Dzięki wygranej, AIK Solna awansowało na czwarte miejsce w tabeli ligi szwedzkiej. Podopieczni Andreasa Alma mają na swoim koncie cztery punkty, z kolei Ostersunds FK zdobyło do tej pory jedno „oczko” i znajduje się na trzynastej pozycji.

****

Ostersunds FK – AIK Solna 0:2 (0:1)
Bramki: Strandberg 36, Isak 50.

****

GIF Sundsvall – Gefle IF 1:2 (1:0)
Bramki: Silva 8 – Baath-Sjoblom 61, Williams 86.
Czerwona kartka: Tranberg (47, Sundsvall).

Djurgardens IF – Falkenbergs FF 5:0 (2:0)
Bramki: Johnson 6, 54, Ranegie 13, Walker 67, Colley 71.

Elfsborg Boras – Hammarby IF 4:1 (1:0)
Bramki: Prodell 6, Claesson 47, Magyar 68 (sam.), Rohden 74 (k) – Smarason 57 (k).

Helsingborgs IF – Orebro SK 1:3 (1:0)
Bramki: Bojanić 18 – Almeback 53, Gerzić 85, Kamara 90+5 (k).