Ligue 1: Kolejna porażka Lens

RC Lens przegrało na wyjeździe z OSC Lille 1:3 w meczu 35. kolejki Ligue 1. Dla piłkarzy Antoine Kombouare to trzecia porażka z rzędu. Zawodnicy z północnej części Francji od soboty są pewni spadku z ligi.

Pierwszego gola zdobyli goście. Na listę strzelców wpisał się Pablo Chavarria w 24. minucie spotkania. Dla Argentyńczyka było to szóste trafienie w tym sezonie w Ligue 1. Cztery minuty przed przerwą wyrównał Sofiane Boufal, który wykorzystał rzut karny.

W 74. minucie meczu, bramkę na 2:1 strzelił Djibrli Sidibe, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry, Divock Origi. Belg w bieżących rozgrywkach ma na swoim koncie osiem goli.

Lille dzięki wygranej awansowało na siódme miejsce w tabeli. Dla graczy Rene Girarda to czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu spotkaniach. W poprzedniej kolejce Lille przegrało na wyjeździe z PSG 1:6. Lens z 26. punkami, zajmuje ostatnią pozycję w lidze.

W następnej kolejce Lille zmierzy się na wyjeździe z Toulouse. Lens na własnym stadionie zagra z Montpellier.