Ligue 1: Lider pokonał Reims

Olympique Lyon wygrał na wyjeździe ze Stade Reims 4:2 w meczu 34. kolejki Ligue 1. Dzięki wygranej piłkarze Huberta Fourniera utrzymali pozycję lidera. Mają tyle samo punktów co PSG. Paryżanie rozegrali o jedno spotkanie mniej.

Mecz na Stade Auguste Delaune lepiej rozpoczęli goście. Po sześciu minutach gry prowadzili już 2:0. Najpierw w drugiej minucie spotkania bramkę strzelił Corentin Tolisso, a cztery minuty później swoje 26. trafienie w tym sezonie w lidze zaliczył lider klasyfikacji strzelców – Alexandre Lacazette.

W 13. minucie gry, gospodarze strzelili gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Alexi Peuget. Siedem minut później Lyon znów prowadził dwom bramkami. Kossiego Agassę pokonał Clinton Njie.

W końcówce spotkania padły jeszcze dwa gole. Napierw samobójcze trafienie zaliczył Mickael Tacalfred, a w doliczonym czasie gry Gaetan Charbonnier ustalił wynik meczu na 2:4.

Dla Reims to piąta porażka w ostatnich sześciu meczach. Drużyna prowadzona przez Oliviera Guegana jest na siedemnastej pozycji w tabeli. Ma punkt przewagi nad strefą spadkową.

************
Stade Reims – Olympique Lyon 2:4 (1:3)
Bramki: Peuget 13, Charbonnier 90+1 – Tolisso 2, Lacazette 6, Njie 20, Tacalfred 90 (samobój)