Ligue 1: Wyjazdowy remis Rennes, grał Grosicki

Lille OSC zremisowało przed własną publicznością ze Stade Rennes 1:1 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 25. kolejki francuskiej Ligue 1. Do 78. minuty w barwach gości grał Kamil Grosicki.

Kibice zgromadzenie na Stade Pierre-Mauroy na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 42. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Eder, a asystował mu Sofiane Boufal.

W końcówce rywalizacji do wyrównania doprowadził Ousmane Dembele. 18-letni zawodnik skutecznie wykorzystał rzut karny.

Warto odnotować, że gospodarze kończyli spotkanie w osłabieniu. W 71. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Boufal, który musiał przedwcześnie udać się do szatni.

Lille zajmuje aktualnie 15. miejsce w tabeli Ligue 1. Piłkarze „Les Dogues” mają na swoim koncie 30 punktów, z kolei Stade Rennes zdobyło do tej pory pięć „oczek” więcej i znajduje się na dziewiatej pozycji.