Ligue 1: Wysoka porażka Saint-Etienne

W meczu 8. kolejki francuskiej Ligue 1 AS Saint-Etienne przegrało przed własną publicznością z OGC Nice 1:4. Dla podopiecznych Christophe’a Galtiera była to druga porażka w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na Stade Geoffroy-Guichard na pierwsze trafienie w tym spotkaniu musieli czekać zaledwie pięć minut. Na listę strzelców wpisał się wówczas Vincent Koziello, który uderzył z powietrza po dośrodkowaniu Ricardo Pereiry. Kwadrans później do wyrównania doprowadził kapitan gospodarzy, Loic Perrin. Jeszcze przed przerwą dwoma trafieniami popisał się Hatem Ben Arfa, który wyprowadził gości na prowadzenie.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie wynik meczu ustalił Jean Michael Seri. 24-letni pomocnik pokonał bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam. Warto dodać, że goście kończyli mecz w dziewiątkę, ponieważ czerwonymi kartkami ukarani zostali Nampalys Mendy oraz Maxime Le Marchand. Po faulu tego drugiego podyktowany został rzut karny, ale strzału z 11 metrów nie wykorzystał Jean-Christophe Baheback.

Dzięki wygranej podopieczni Claude Puel’a awansowali na siódmą pozycję w tabeli. Z kolei gracze Saint-Etienne zajmują aktualnie drugie miejsce. „Les Verts” mają na swoim koncie 16 punktów, czyli o dwa „oczka” więcej niż ich niedzielni rywale.